W ramach dekomunizacji z placu Słowiańskiego w Legnicy usunięto pomnik wdzięczności dla Armii Radzieckiej. W Czwartek, na kartonowym cokole ustawiono dmuchaną kaczkę – Podaje na swojej stronie internetowej „Radio Wrocław”.

Na ten niekonwencjonalny pomysł wpadli wolontariusze „Aktywnej Legnicy”. W miejscu słynnych „Dwóch Iwanów” stanął „Pomnik Czystego Narodu”.

“My, Aktywna Legnica, nawiązując do prowadzonej w naszej ojczyźnie akcji oczyszczania z brudów narodu polskiego oraz wstawania przez niego z kolan, chcemy, by kolana te były czyste. Umieszczając na cokole Kaczkę Myjkę w nieprzypadkowym miejscu, miejscu, w którym przez lata tkwił pomnik, który prowokował i dzielił nas Polaków, chcemy wprowadzić dobrą, czystą zmianę. Pomnik Czystości Narodu to odpowiedni symbol na współczesne czasy, kiedy z Małej Moskwy zrodziła się Wielka Legnica. Tym pomnikiem otwieramy oczy niedowiarkom, mówimy TAK, POTRAFIMY i nie jest to nasze ostatnie słowo” – napisano na stronie “Aktywna Legnica/Żółta inicjatywa”.

Oczywistym było, że po kilku godzinach nowy pomnik także usunięto z placu. Jak podano na profilu „Aktywna Legnica/Żółta inicjatywa” – Kaczkę „aresztowano”.

“W dniu dzisiejszym w godzinach porannych legnicka policja dokonała brawurowej i odważnej akcji aresztowania POMNIKA CZYSTOŚCI NARODU. Pytamy co się stało z aresztowaną kaczką ? Interesuje nas także podstawa prawna brawurowej interwencji” – napisano.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj